• silawiedzy@dictasign.eu

Program szkoleń trenerskich

Program szkoleń trenerskich

Szkolenia trenerskie prowadzone są w specjalistycznych placówkach, takich jak ta ze strony www.wszechnica.uj.pl/pl/trener/szkola_trenerow. Dzięki podobnym warsztatom osoby zajmujące się zarządzaniem pracownikami w znacznie lepszym mogą motywować i inspirować podwładnych.

Etapy występujące najczęściej podczas szkoleń trenerskich

a. Szkolenie składa się najczęściej z kilku części. Przede wszystkim jest to wstęp i ogólne omówienie planowanych warsztatów.

b. W kolejnym etapie trenerzy przystępują do szkolenia właściwego. Celem tej części jest wprowadzenie podstawowych pojęć coachingowych. Uczestniczy mogą poznać specyfikę coachingu, a także mają okazję przećwiczyć swoje umiejętności. Na tej podstawie trenerzy oceniają jakie zagadnienia szczególnie należy poruszyć.

c. W następnym etapie następuje wspólne wyznaczenia celów. W trakcie tej części menadżerowie dowiadują się jak przekazywać cele pracownikom, ale także poznają metody służące do znacznie większego zaangażowania podwładnych. Pracownicy powinny działać samodzielnie. Muszą również wykazywać się kreatywnością, a na to wszystko wpływ ma właśnie menadżer i jego postawa.

d. Monitorowanie wyników również jest istotnym elementem pracy menadżera. Podczas warsztatów można to przećwiczyć prowadząc rozmowy i poszukując optymalnych metod realizacji celów.

 

 

e. Ostatnim etapem jest rozmowa rozwojowa, która służy do wyróżnienia efektywnych pracowników i zespołów. Nagradzanie niektórych osób jest ważnym sposobem motywowania.

admin
admin