• silawiedzy@dictasign.eu

Pracownik

Szkolenia drogą do awansu

Każdy z nas rozpoczyna swoją ścieżkę zawodową od zatrudnienia na etacie. Każdy kto chce awansować i rozwijać swoją karierę musi pokazać swoją użyteczność dla firmy. Na tym etapie warto inwestować w szkolenia, które podnoszą naszą wiedzę merytoryczną. W zależności od branży będą do innego typu kursy. Wybierając odpowiednie szkolenia dla siebie powinniśmy najpierw zwrócić uwagę na kilka elementów:

1. Pracodawca doceni pracownika, który stanowi dla niego wartość dodaną, dlatego też myśląc o rozwoju kariery, warto przyjrzeć się procesom w firmie i zdefiniować jakiej wiedzy i umiejętności w niej brakuje i jakie mogą okazać się atrakcyjne.

2. Na współczesnym rynku pracy obserwujemy tendencje do specjalizacji. Specjaliści są obecnie na wagę złota, dlatego też warto wybierać szkolenia w określonym powiązanym ze sobą kierunku.

3. Nie wybierajmy szkolenia po tytule, jeszcze do niedawana obowiązywała zasada: im więcej certyfikatów ze szkoleń, tym atrakcyjniejszy pracownik – to się jednak zmienia dziś liczą się wiedza i umiejętności dlatego warto zapoznać się szczegółowo z programem szkoleń.

Zwracajmy uwagę na formę w jakiej prowadzony jest kurs. W niektórych dziedzinach nie ma znaczenia czy będzie to e-larning, webinarium czy spotkanie, jednak bywają temat, których nie da się i nie powinno się przedstawiać zdalnie – czego organizatorzy szkoleń nie zawsze są świadomi.