• silawiedzy@dictasign.eu

Od czego zacząć

Jakiego języka się uczyć?

1. Języka angielski jest obecnie językiem międzynarodowym, powinien być też pierwszym wyborem jeśli jeszcze go nie znanym.

2. W drugiej kolejności warto pomyśleć o językach narodów z którymi współpracuje nasza firma lub firma, w której chcemy pracować.

3. Jeśli interesujemy się kulturą jakiegoś narodu, wówczas wybór jest najczęściej oczywisty.

4. Przy wyborze języka można kierować się jedną z dwóch ścieżek: wybrać języki popularne, którymi mówi wiele osób, bowiem często poszukuje się osób, które obok kompetencji związanych z branżą władają również takimi językami jak: rosyjski, niemiecki, francuski czy hiszpański lub języki niszowe, zna je bowiem miej osób a to oznacza, że na rynku pracy będziemy interesujący.

Na początek – szkoła językowa

Początkowo nauka zupełnie nowego języka może być dla nas trudna, dlatego warto skorzystać z usług szkoły językowej. Dzięki temu poznamy podstawy gramatyczne, odpowiedniej wymowy słów, oraz dowiemy się w jakim kierunku dalej chcemy rozwijać nasze kompetencje językowe.

Samodzielna nauka

Nie możemy poprzestawać na nauce w szkole językowej, jeśli chcemy opanować język powinniśmy codziennie stwarzać sobie okazję do kontaktu z językiem. Początkowo dobrze jest zacząć od filmów i muzyki w danym języku. Z czasem można poszerzyć ten kontakt o prasę, portale i książki w tym języku. Warto wówczas wybrać się na wycieczkę do danego kraju, aby móc na żywo szkolić swoje kompetencje językowe.