• silawiedzy@dictasign.eu

Czartery jachtów – uprawnienia

Czartery jachtów – uprawnienia

Wiele osób, które pragnie wybrać się w samodzielny rejs, zapomina o kwestii związanej z uprawnieniami. W końcu, kiedy nie spojrzy się ta wszystkie sprawy tego typu, to można mieć naprawdę duże kłopoty, co szczególnie w wakacje nie jest wskazane. Dlatego też razem z slonecznerejsy.pl/czartery-jachtow przedstawimy, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, kiedy w grę wchodzą czartery jachtów. Chorwacja będzie tutaj przykładowym miejscem.

 

 

rty (4)

 

 

 

Jakie uprawnienia trzeba mieć, aby myśleć o czarterze jachtów w Chorwacji?

Najważniejszą informacją jest przede wszystkim to, że jeśli planujemy czarter jachtu w Chorwacji, to możemy zdać po prostu polskie patenty żeglarskie. Wszystko przez to, że również będą one obowiązywać za granicą, co przecież jest bardzo istotne. Dlatego też wcześniej trzeba udać się do Polskiego Związku Żeglarskiego. Bardzo ważne jest także to, aby jednym z certyfikatów, które musimy zdobyć, był SRC (czyli certyfikat bliskiego zasięgu). Jego istota wynika przede wszystkim z tego faktu, iż jest ona niezwykle istotny między innymi właśnie w Chorwacji.

 

 

Jak wygląda legalny czarter jachtów?

Chorwacja nakazuje zdobycie jednego z następujących patentów, które umożliwią nam sterowanie samodzielne jachtem:

  • patent na żeglarza jachtowego — w tym przypadku nie może być załogi na łodzi,
  • patent na sternika jachtowego — tutaj chodzi o czarter jachtów w Chorwacji, to wiąże się on z prywatnymi celami do 30 GT,
  • patent na jachtowego sternika morskiego — do prywatnych celów i jachtów do 500 GT,
  • patent na kapitana jachtowego — jak wyżej, ale nie ma ograniczeń terytorialnych.
admin
admin